#106 2010-10-09 21:27:01

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Morze

Shinju

Usiadła na barierce koło Mortred'a i poklepała go po plecach. Wprawdzie choroba morska jeszcze nikomu poważne nie zaszkodziła, ale martwiła się trochę o niego.
- I jak? Trochę lepiej? - zapytała się. - Materiał na pirata to z ciebie zerowy... A co do podróży to wszystko ustalone. Nie możemy was wprawdzie zawieść do samego portu, bo raczej z pirackiego statku nie będą zadowoleni, ale dosłownie o milę od niego jest osłonięta zatoka, gdzie będziemy mogli spokojnie przycumować. Może być?


Goodbye

Offline

 

#107 2010-10-09 22:46:52

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Morze

Mortred

- Trochę - odparł. Piratem ciężko, żeby został, ale też by nie chciał. Nie lubił po prostu kradzieży i innych takich spraw. Chyba że to konieczne... On sam kiedyś kradł, ale w słusznej sprawie. Mianowicie wykradał wraz ze swoim mistrzem zbroje i broń żołnierzom Narodu Ognia, zresztą nie tylko. W sumie, co się Shinju dziwić... Pewnie wychowywała się wśród piratów, a więc nie jest wybrykiem natury, że jest jedną z nich.
- Mi pasuje... - powiedział. Przetarł oczy prawą ręką. Robiło mu się trochę lepiej. Przyzwyczaił się już co prawda to tej swojej dolegliwości, ale nie zmieniało to faktu, że naprawdę jej nie lubił.

Offline

 

#108 2010-10-09 23:20:42

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Morze

Shinju

- Co się krzywisz? - powiedziała widząc minę chłopaka na wzmiankę o zostaniu piratem. - Myślisz, że wybraliśmy taki 'zawód' dlatego, że to wygodnie, że nie trzeba pracować i tak dalej? Tu cię rozczaruję, bo większość z nas wybrało takie życie tylko dlatego, że sytuacja nas do tego zmusiła. Ale co ty wiesz na ten temat? - prychnęła.


Goodbye

Offline

 

#109 2010-10-10 09:49:45

Shay

Avatar

37075627
Call me!
Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 2648
Punktów :   

Re: Morze

Sam
Usłyszała słowa Shinju i zauważyła, że zupełnie nie ma pojęcia o złodziejstwie. Dla niej była to tylko rozrywka, a nie przystosowanie się do trudnej sytuacji. Chociaż miała wrażenie, że los postawił ją między młotem a kowadłem.
Retrospekcja.
Z krwawiącym nosem ruszyła do pokoju. Życie właśnie w tej chwili przestało mieć dla niej sens. Ale co zrobić... Nie chciała się zabijać, tyle dobrych rzeczy jeszcze czeka. I tych złych też. Oparła czoło o ścianę. Krople krwi spadły na podłogę.
Spakowała pospiesznie swoje rzeczy, nie dbając nawet o to czy wszystkie są. Nie chciała dłużej cierpieć. Usiadła na łóżku i poczęła się zastanawiać, czy takie postępowanie ma sens.
Nie jesteś szczęśliwa... Cały czas musisz się do czegoś przystosowywać, masz zaplanowane całe życie z góry. - myślała wtedy. Miała złudne wrażenie, że ten gniew jest tylko przejściowy, że to bunt, który każdy człowiek musi przeżyć. Po dłuższym zastanowieniu stwierdziła, że nie. Gniew nie przejdzie... Wzięła swoją torbę, katanę i wyskoczyła przez okno. Chciała jak najszybciej odejść z tego miejsca.
Koniec retrospekcji.

Offline

 

#110 2010-10-10 11:25:52

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Morze

Mortred

- Jasne, że nic nie wiem... - zdobył się na to, by tam coś powiedzieć. I mówił dalej - Skoro sytuacja Was do tego zmusiła, rozumiem... Tak jak i rozumiem, że jesteś jedną z nich, w końcu jak się domyślam wychowywałaś się wśród piratów... - pociągnął. Wziął kolejny gryz imbiru. Rzeczywiście polepszało mu się nieco, po głosie również można było to zaobserwować. Nie był taki słaby jak wcześniej, trochę lepszy.
- Też kiedyś coś wykradałem, tak jakby - powiedział. - Zbroje i broń wrogim wojskom.

Offline

 

#111 2010-10-10 14:13:29

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Morze

Shinju

- No widzisz, nic nie wiesz a jednak postawiłeś na nas krzyżyk jak na jakiś pospolitych złodziejach... - powiedziała stanowczym tonem a jednak lekko się się uśmiechnęła. - A co do mnie i mojego wychowania to... W sumie to by mnie tu nie było gdyby nie oni - rozejrzała się po pokładzie. - Wyłowili mnie jako niemowlę z wraku jakiegoś statku i zaopiekowali się mną. Są moją rodziną!


Goodbye

Offline

 

#112 2010-10-10 20:28:46

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Morze

Mortred

- No tak... - trochę było mu głupio. - Na początku źle zakładałem... Przepraszam za to. - powiedział szczerze. Źle myślał na ten temat i to wiedział. Wysłuchał dalej, co miała do powiedzenia dziewczyna. Uśmiechnął się na te słowa. To był cudowny gest z ich wszystkich strony - nie dziwne, że Shinju jest z nimi związana.

Offline

 

#113 2010-10-10 21:32:34

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Morze

Shinju

- No to masz nauczkę na przyszłość, żeby nie wydawać sądów zanim się wszystkiego nie dowiesz! - powiedziała uśmiechając się lekko. - Ludzie nie są tylko czarno-biali, jest też cała masa odcieniu szarości. A jak tam twoja choroba morska, lepiej ci już? - zapytała się i znowu poklepała go po plecach. - Może mam znowu poprosić Zhu o lekcje sterowania dla ciebie? - roześmiała się.


Goodbye

Offline

 

#114 2010-10-10 21:37:17

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Morze

Mortred

- Choroba... Średnio. - powiedział. I taka była prawda. Nie było tak źle, jak zawsze, ale jednak czuł się niezbyt przyjemnie. - Na pewno lepiej niż zwykle. - dodał. Zaśmiał się lekko, gdy dziewczyna wspomniała o 'lekcji sterowania'.
- No, jakoś w każdym razie jest. - powiedział jeszcze i odchrząknął, po czym wziął kolejny gryz imbiru. Naprawdę pomagał, prócz tego jeszcze to, co mówiła dziewczyna, by robił. Znała się dosyć na rzeczy najwyraźniej.

Offline

 

#115 2010-10-11 07:05:52

Shay

Avatar

37075627
Call me!
Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 2648
Punktów :   

Re: Morze

Sam
Gdy tak słuchała tej rozmowy i obserwowała, jak Shinju prawie non - stop klepie Mortreda po plecach, zaczęła się lekko uśmiechać.
Dziewczyno, ty chyba nie masz innych sposobów na okazywanie sympatii. - pomyślała. Kiedyś też była taka jak ona. Ale co się dziwić - z jej opowieści wynikało, że wychowała się na statku pełnym piratów. Oni tak sobie okazują lubienie.
Nadal milczała, jakoś nie chciało jej się gadać. Zaczęła się zastanawiać, co tam robi Toshiro w Królestwie Ziemi.

Offline

 

#116 2010-10-11 20:29:21

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Morze

Shinju

Zauważyła uśmieszek Sam. Uniosła lekko brew i zapytała się:
- Coś nie tak? - zerknęła w kierunku dziewczyny. - W każdym razie niedługo dopłyniemy na miejsce. Jeśli nie mielibyście nic przeciwko mogę wam pomóc w poszukiwaniach. Perła sobie całkiem nieźle poradzi bez mnie a wam się chyba przyda pomoc. Co wy na to?


Goodbye

Offline

 

#117 2010-10-11 20:33:44

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Morze

Mortred

- Niegłupi pomysł... - powiedział. Na Sam zerknął tylko kątem oka. I tak ledwo co widział, a całkowicie odwracać głowy nie miał najmniejszej ochoty. Jeśli chodzi o poszukiwania, kto wie, gdzie Shiro zasiało? Wszędzie mógł się udać... Jeśli szukać, to na pewno będzie ciężko. Choć może pomóc też nos Teslin'a - wyostrzony węch, a więc, jeżeli mają dostępny jakiś przedmiot o zapachu Shiro - mogłoby to ułatwić.

Offline

 

#118 2010-10-11 20:36:00

Shay

Avatar

37075627
Call me!
Zarejestrowany: 2010-03-14
Posty: 2648
Punktów :   

Re: Morze

Sam
Uśmieszek nadal nie zniknął z jej twarzy, mimo uwagi Shinju. Wyszła na kompletną idiotkę, tak przynajmniej się jej wydawało. Wolała jednak nie zaczepiać dziewczyny, póki jest na jej statku.
- Po prostu się uśmiecham. - powiedziała krótko. Taka wymijająca odpowiedź była dobrym wyjściem. Nie musiałaby mówić z czego tak naprawdę się śmiała.
Ty mnie tak śmieszysz, dziewczyno. - pomyślała.
- Bądź co bądź, zawsze to jakaś pomoc. - dodała po chwili.

Offline

 

#119 2010-10-11 21:04:15

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Morze

Shinju

Rzuciła podejrzliwe spojrzenie Sam. Jej odpowiedź nie wydała się jej całkiem szczera. Wstała z barierki.
- No to wszystko ustalone. Zaraz dopływamy, więc pójdę przyszykować rzeczy na drogę i poinformuję załogę o mojej decyzji. - powiedziała i zniknęła pod pokładem.
Dłuższą chwilę zajęło jej pakowanie prowiantu i innych niezbędnych rzeczy. Nie była pewna ile im to wszystko zajmie, więc lepiej było się dobrze przygotować. Spakowała też trochę pieniędzy to zawsze było potrzebne. Wyszła z powrotem na pokład i przez chwilę rozmawiała cicho z Zhu, któremu przekazała dowodzenie nad statkiem pod swoją nieobecnością. Wróciła do Sam i Mortred'a i powiedziała:
- Wszystko gotowe i załatwione. Zaraz cumujemy w zatoce i ruszamy dalej!


Goodbye

Offline

 

#120 2010-10-11 21:15:59

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Morze

Mortred

Siedział... A właściwie klęczał i czekał, aż Shinju wróci. Gdy wróciła, skinął głową.
- Świetnie - powiedział. Czyli już blisko końca podróży, tak! Jak na razie nie mógł tego wyrazić tak entuzjastycznie, jak zazwyczaj po wyjściu ze środku transportu, jakim w tym momencie był statek. Podparł lewą ręką głowę, a w prawej trzymał to, co zostało z imbiru. A zostało mało, więc wsadził sobie to wszystko do ust i zjadł, rzecz jasna. Wilk wstał z miejsca, wybił się tylnymi łapami, dzięki czemu na nich stał przez moment i oparł się przednimi o barierkę. Obserwował to, co widział przed sobą. Dużo do obserwowania elementów może nie było, ale jednak wyglądało jak wyglądało.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl