Avatar - Legenda Aanga

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-06-20 20:32:01

sarumojad

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-20
Posty: 2
Punktów :   

Fantastyka książkowa

Rzuciło mi się w oczy, że forum kompletnie pozbawione jest działu ''Książka''. Więc chyba musiałam umieścić to na Off topach.

No, ale przechodząc do rzeczy: myślę (i mam nadzieję), że spora część forumowiczów miała do czynienia z literaturą fantastyczną. Ja jednak mam zamiar (jakoż, iż taki temat wcześniej nie powstał) przedstawić najambitniejszych  i najpopularniejszych autorów fantasy w trzech podpunktach.

1. J. R. R Tolkien. Mistrz kanonu i  twórca współczesnej fantasy. Każdy chyba słyszał o Władcy Pierścieni, jego największym dziele. Nie każdy o Silmarillion, czy Dzieciach Hurina. Tolkien ma to do siebie, że w większości książek  pisze językiem prostym, uczucia bohaterów tez są przeważnie proste. I pod tą prostotą czasami kryje się równie proste przesłanie, a czasami coś, co trudno, przez długi czas ogarnąć. I chyba nie będę się dłużej już rozpisywać, bo nikt mnie nie przeczyta^^

2.Andrzej Sapkowski. Zwany polskim Tolkienem, raczej pod względem dokonań, niż stylu. Świat wykreowany przez Sapkowskiego jest świtem brutalnym, pełnym niekiedy bardzo współczesnych intryg. Jest to świat Wiedźmina, wielu forumowiczom zapewne znany z okrytej chwałą gry. Sapkowski w swojej sadze świetnie buduje klimat, który w każdym rozdziale jest praktycznie niepowtarzalny. Posługuje się ciekawymi motywami, buduje barwne postacie, z którymi łatwo się utożsamić. No daje kopa swoim czarnym humorem.

3. Ursula K. Le Guin. W Polsce niezbyt popularna, a jednak wybitna pisarka fantasy, której książki zaliczyć można już do literatury pięknej. Stworzyła ona niezwykły, oryginalny świat Ziemiomorza. Styl Le Guin jest delikatny, ale potrafi poruszyć, aż serce drży. Proste ludzkie emocje zderzają się z filozofią, niekiedy pisaną wprost, niekiedy ukryta pod warstwami tuszu.

Nie wiem czy z tym tematem zwracam się na odpowiednim forum, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto podziela (lub nawet nie) moją opinię i również intryguje, go świat fantasy, który każdy chyba na tym forum pokochał w Avatarze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl