#1 2010-03-06 15:12:52

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Ulubione Anime i Manga

W tym temacie wypowiadamy się na temat naszych ulubionych mang i anime oraz wymieniamy je. Najlepiej, gdyby była również skrócona fabuła zawarta i kilka słów, nie tylko wymienione mangi.

Edit Nieco pozmieniałam.

Manga

Jeśli chodzi o mnie, czytam jak dotąd mangę Fairy Tail. [Edit] Również Naruto, ale nie od początku czytam mangę - w pewnym momencie zaczęłam czytać ostatnie chaptery. No, ale teraz o FT. Bardzo zachęcam do przeczytania. Początkowe chaptery może i nie do końca zachęcają, gdyż nie są takie ciekawe, ale tak jest chyba w każdym przypadku. Musi być to wprowadzenie w świat, przedstawienie bohaterów, ich zdolności, charakterów, fabuły.
To takie lekkie wprowadzonko, od razu
Fairy Tail jest to shounen. Opowiada on o młodej, 17-letniej blondynce - Lucy, która bardzo chce wstąpić do gildii magów i ma na oku tą najlepszą - właśnie Fairy Tail. W między czasie poznaje chłopaka o imieniu Natsu i jego kota, Happy'ego. Natsu ma chorobę lokomocyjną ^^ Pewien mag, który podszywa się pod jednego maga z gildii - Salamandra - oszukuje dziewczynę i inne i usiłuje je porwać. Na ratunek przybywa jej prawdziwy Salamander - Natsu i po uratowaniu proponuje jej wstąpienie do Fairy Tail. Zgadza się oczywiście - co dalej się dzieje, przeczytajcie sami.
Może i to nie jest znowuż takie zachęcające, może brzmi dziwnie ale naprawdę takie nie jest. Fabuła się rozwija, jest bardzo ciekawa, poznajemy wielu bohaterów z własnymi, ciekawymi historiami, z których wątek często pojawia się w trakcie serii, rozwija się. Poznajemy cały, ciekawy świat. Manga wydawana jest do dziś. Polecam i zachęcam do czytania jeszcze raz.
Mam w planach również przeczytanie mangi "Saiyuki". Słyszałam, że jest naprawdę ciekawa. A że to shounen, to tym bardziej.
Edit
Teraz już co nieco więcej czytam, ale to w odpowiednim temacie - czyli o mangach które czytamy i anime, które oglądamy.


Anime

Anime oglądam dwa, właściwie prawie trzy.
Jedno z nich to Naruto. Wydaje mi się, że powinno o nim kilka osób słyszeć, jak nie więcej - w każdym razie, również polecam. Fabuła ciekawa, plecam innym. Możecie sobie o nim poczytać tu, w dziale, poza tym w internecie również.
Mówiąc krótko, opowiada o młodym ninja - Naruto. Jest on w pierwszej serii bardzo dziecinny i dość nadpobudliwy, jednak w drugiej serii na szczęście się to zmienia. Jest najmniej zdolnym z początku ninja w klasie. Ma w sobie zapieczętowanego demona, Kyuubi'ego, lisa o dziewięciu ogonach który kiedyś napadł na wioskę i dokonał wielkich szkód. Przez to w młodości był bardzo samotny i opuszczony. Tak jest również i teraz, ale na szczęście ma naprawdę wielu przyjaciół. Jego celem jest zostać Hokage - przywódcą i najsilniejszym ninja w wiosce. Etc., podczas trwania serii stanie się potężniejszy i tak dalej, zachęcam do oglądnięcia. Początkowe odcinki również są nie do końca ciekawe, ale wprowadzające.
Drugie z nich to oczywiście Fairy Tail. Jest w nim inna trochę kreska - tj. sposób rysowania - niż w mandze, acz podobna. Fabułę opisałam już wcześniej. Jednak to jest trochę zmienione, gdyż ma być bardziej łagodne jakby. Dla wielu jest to minusem i dla mnie trochę też, jednak miło się to ogląda, mimo wszystko.
Edit Co oglądam - jak wyżej napisałam, jest to wszystko napisane w odp. temacie, choć nie napisałam wszystkich których "skosztowałam" po trochę ale mi nie przypasowały.

A jakie są wasze ulubione mangi, anime które oglądacie ?

Offline

 

#2 2010-03-06 16:12:45

Shady Eyes

Zua Wiedźma

11907823
Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 1989
Punktów :   
Wiek: 11100
WWW

Re: Ulubione Anime i Manga

Saiyuki w senise, że ten tytuł? Szczerze? Dla mnie to nijak nie jest shounen, co najwyżej trochę bardziej ostry tytuł dla starszych dziewczyn, chyba że wszystko co jest przygodowo-fantasy z miejsca szufladkujemy jako manga dla chłopaków...

Ostatnio edytowany przez Shady Eyes (2010-03-06 16:13:05)


Goodbye

Offline

 

#3 2010-03-06 19:44:36

Triss

Mag Ognia

Zarejestrowany: 2009-06-05
Posty: 6387
Punktów :   
Imię: Ewa.

Re: Ulubione Anime i Manga

Jak już piszesz, to powinnaś i coś dodać na temat - w sensie, napisać ulubione mangi i anime, albo jedno z nich.
Edit: Cóż, nie jestem specjalistką od typów mang heh ^^

Offline

 

#4 2010-07-01 21:17:58

 ~~Mai~~

Użytkownik

946458
Call me!
Skąd: z Ciasteczkowa xD
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 117
Punktów :   
Imię: Ewa
Żywioł: Woda
Wiek: 16
WWW

Re: Ulubione Anime i Manga


тєαм נασв 4єνєя
http://img341.imageshack.us/img341/2372/taylorwolfiibydestiny01.jpg

Offline

 

#5 2010-07-13 16:27:54

 lasio16

Użytkownik

102503070
Call me!
Skąd: Piotrków Tryb.
Zarejestrowany: 2010-07-13
Posty: 3
Punktów :   
Żywioł: Ziemia
Wiek: 16

Re: Ulubione Anime i Manga

Manga

Ekhm... nie czytam, nie czytałem, nie mam póki co zamiaru czytać

Anime

Co do anime, bardzo mile wspominam obejrzane odcinki Naruto (tak obejrzałem wszystkie odcinki ) myślę, że nie będę teraz opowiadał co to Naruto, bo chyba wszyscy wiedzą

Bardzo wciągnął mnie też Full Metal Alchemist, tutaj się trochę rozpiszę, bo może nie wszyscy znają.
Full Metal Alchemist to manga, 2 serie anime i pełnometrażowy film animowany.
Co do fabuły:
Akcja toczy się w dość dziwnym świecie (alternatywnym) jest rok 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony. Podstawową różnica między naszym światem a światem tego anime jest alchemia, jest to forma nauki, wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest zasada równowartej wymiany aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości.
Główni bohaterowie to bracia Edward Elric i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy w alchemii. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i była surowo zakazana przez prawo. Mimo to, Edward i Alphonse zdecydowali się na podjęcie ryzyka i przywołanie matki do życia.
Wynik ich działania okazał się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 11 i 10 lat. Transmutacja zakończyła się porażką. Bracia otworzyli tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana; w zamian za pokazanie braciom "Prawdy" w myśl zasady równowartej wymiany zabrała lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciągnęła w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.
Nie będę dalej opowiadał, żeby nie psuć nikomu zabawy. Gorąco polecam to anime ^^ Nie ma dużo odcinków, więc bez problemu można poświęcić trochę czasu by zapoznać się z Full Metal Alchemist.

Offline

 

#6 2010-08-04 23:17:13

 Ana

Mag Powietrza

Skąd: Ząbki
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 294
Punktów :   
Imię: Marzena
Wiek: 11 lat. Rocznik 1999, 4 maja.

Re: Ulubione Anime i Manga

O tak, Fairy Tail jest super! Zarówno manga jak i anime.
Kuroshitsuji to moje drugie ulubione anime. Mangi przeczytałam 11 rozdziałów, bo więcej po polsku nie znalazłam, a mam dopiero 11 lat i po angielsku to średnio rozumiem co się dzieje.
Polecam wszystkim i Kuroshitsuji, i Fairy Tail. Nie wiem które lubię bardziej, to moje ulubione anime i manga. Nie wiem, jak mogłabym bez nich żyć.

Offline

 

#7 2010-12-27 16:55:03

 Mariko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 38
Punktów :   
Zainteresowania: czytanie, rysowanie
Żywioł: Ziemia i Woda

Re: Ulubione Anime i Manga

Mangi jeszcze żadnej nie przeczytałam.
Anime: Oglądnęłam Kuroshitsuji, Death Note i zaczynam oglądać Pandora Hearts. Jak narazie nie zawiodłam się ani razu <3

Ostatnio edytowany przez Mariko (2011-02-19 22:40:54)


http://anime-online.info.pl/images/avatars/xerxes-break_21022_top%5B3780%5D.jpghttp://bleachasylum.com/customavatars/avatar15968_3.gifhttp://fc06.deviantart.com/fs15/f/2007/088/0/3/DN_raito___avatar_by_yolis.png

Offline

 

#8 2011-01-09 12:45:54

Unimor

Mag Ognia

12557017
Zarejestrowany: 2009-10-30
Posty: 58
Punktów :   
Żywioł: Ziemia

Re: Ulubione Anime i Manga

Manga: Mam zamiar przeczytać Dragon Ball

Anime:  Dragon Ball ,Dragon Ball Z i Dragon Ball GT. Bardzo wciągające najbardziej część druga. Zarazem śmieszne jak i smutne. Fabuła w skrócie:

Głównym bohaterem Dragon Balla jest chłopiec z ogonem imieniem Son Gokū, który wraz z nowo poznaną przyjaciółką Bulmą wyrusza w podróż w poszukiwaniu tajemniczych Smoczych Kul. Gdy zbierze się siedem kul, pojawia się smok – Shen Long (pol. Boski Smok), który spełni jedno życzenie. Mimo, iż od wielu lat nikt nie zdołał zebrać wszystkich kul, w dalszych losach udaje się to. Son Gokū już jako dziecko dysponuje potężną siłą (potrafi udźwignąć samochód), a z biegiem czasu staje coraz silniejszy, i wraz z przyjaciółmi broni losów Ziemi, a nawet wszechświata.

To jest opis 1 części z wikipedi.

2 cześć czyli Z

Dragon Ball Z (jap. ドラゴンボールZ(ゼット, Doragon Bōru Zetto) to następna część przygód Goku i jego przyjaciół. Bohaterowie stają się coraz silniejsi. Goku i drużyna Z muszą stawiać czoła coraz to bardziej silniejszym przeciwnikom między innymi Buu, Cell, Freezer, Drużyna Vegety i wiele wiele innych.

3 część czyli GT

Dziesięć lat po 28 Tenkaichi Budokai, Pilaf udaje się do pałacu Dende, gdzie jak się dowiedział, znajdują się Smocze Kule o wiele potężniejsze od tych które znamy z serii DB i DBZ, gdyż zostały stworzone zanim Kami Sama oddzielił się od Piccolo. Pilaf chciał życzyć sobie władzy nad światem, jednak gdy zobaczył Goku, wtedy wypowiada dziwne życzenie, które zmienia Goku w małego chłopca. Kule rozpraszają się po całym wszechświecie. Od North Kaio Goku dowiaduje się że musi odnaleźć wszystkie 7 kul w 12 miesięcy inaczej ziemie czeka zagłada. W podróż z Goku wyruszają Pan oraz Trunks.

Bardzo i to Bardzo zachęcam do oglądania.


http://imghost.graffika.pl/battles/6cc9dde500d1685c622c01bec867e2c3.png

Offline

 

#9 2011-02-03 20:47:21

 Avatar Aro

Zbanowany

Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 62
Punktów :   
Zainteresowania: Legenda Aanga , Grafika
Imię: Arkadiusz
Żywioł: Mag Wody
Wiek: 12
WWW

Re: Ulubione Anime i Manga

Anime : Wszystkie serie Dragon Ballz polecam bardzo wciąga


Avatar Aro ! ! Zawsze Cię Uratuje !

Offline

 

#10 2016-02-28 19:44:41

3.8

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-02-24
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ulubione Anime i Manga

Wszystkie mangi i anime to gówno

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl